Yükleniyor...

BLOG

image

Midem ağzıma geldi’ deriz bazen bizi rahatsız eden bir duruma şahit olduğumuzda. Oysa midemiz yerinde ve ağzımıza gelen de bir şey yoktur ancak rahatsızlığı çok net tarif etmek için sık sık kullanırız bu deyimi.

image

Obezite Cerrahisi, son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz etkili zayıflama yöntemlerinin tamamını kapsayan bir cerrahi tedavi şeklidir. Günümüzde, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en sık uygulanan obezite cerrahisi çeşidi ise kısaca “TÜP MİDE” olarak adlandırılan Sleeve Gastrektomi ameliyatıdır.

image

Şeker Hastalığı, kan şekerinin kontrolsüz yüksekliği nedeniyle özellikle damarlarda hasar oluşturan ilerleyici bir hastalıktır. Oluşturduğu damar hastalığı nedeniyle, ciddi organ hasarı yaratır.

image

Obezite çağımızın en önemli hastalıklarının başında gelmektedir. Düzensiz ve hızlı yaşam koşulları, dengesiz ve kalorili beslenme, yüksek kalorili tatlı ve kızarmış hazır gıdaların yoğun tüketimi ile hareketsiz bir gündelik hayatımız olduğunu düşündüğümüzde, bunun şaşılacak bir durum olmadığını kolayca anlayabiliriz.